Philips Evnia 8000 49M2C8900L/00 computer monitor 124.2 cm (48.9") 5120 x 1440 pixels Dual QHD QD-OLED White
Menge
Hersteller Philips Philips
Art.Nr. 49M2C8900L/00
   -   + Wunschliste   - oder -   + Produktvergleich   -
Main Specifications
Product Description Philips Evnia 8000 49M2C8900L - OLED monitor - curved - 49" - HDR
Device Type OLED monitor - 49"
Energy Class Class G
Curved Screen Yes
Adaptive-Sync Technology AMD FreeSync Premium Pro, AMD Adaptive-Sync
Features KVM Switch, USB Hub, USB PD 90 Watt
Aspect Ratio 32:9
Native Resolution Dual Quad HD 5120 x 1440 (DisplayPort: 144 Hz, HDMI: 60 Hz)
Pixel Pitch 0.233 mm
Brightness 1000 cd/m²
Contrast Ratio 1000000:1
HDR Capable DisplayHDR 400 True Black
Response Time 0.03 ms (grey-to-grey)
Gaming Yes
Colour Support 1.07 billion colours
Input Connectors 2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Display Position Adjustments Height, swivel, tilt
Screen Coating Anti-glare, 2H Hard Coating
Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
Colour White
Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) 119.5 cm x 35.9 cm x 54.4 cm
Weight 13.96 kg
Manufacturer Warranty 3-year limited warranty
Main Specifications
Description du produit Philips Evnia 8000 49M2C8900L - moniteur OLED - incurvé - 49" - HDR
Type de périphérique Moniteur OLED - 49"
Classe énergétique Classe G
Écran incurvé Oui
Technologie Adaptive-Sync AMD FreeSync Premium Pro, AMD Adaptive-Sync
Caractéristiques Commutateur KVM, Hub USB, PD USB 90 Watt
Facteur de forme 32:9
Résolution native Dual Quad HD 5120 x 1440 (DisplayPort: 144 Hz, HDMI: 60 Hz)
Densité par pixel 0.233 mm
Luminosité 1000 cd/m²
Rapport de contraste 1000000:1
Compatible HDR DisplayHDR 400 True Black
Temps de réponse 0,03 ms (gris à gris)
Jeu Oui
Prise en charge des couleurs 1,07 milliards de couleurs
Connecteurs d'entrée 2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Réglages de la position de l'écran Hauteur, pivotant, inclinaison
Revêtement de l'écran Anti-éblouissement, 2H Hard Coating
Tension CA 100-240 V (50/60 Hz)
Couleur Blanc
Dimensions (LxPxH) - avec support (position la plus haute) 119.5 cm x 35.9 cm x 54.4 cm
Poids 13.96 kg
Garantie du fabricant Garantie limitée de 3 ans
Philips Evnia 8000 49M2C8900L/00. Display diagonal: 124.2 cm (48.9"), Display resolution: 5120 x 1440 pixels, HD type: Dual QHD, Display technology: QD-OLED, Response time: 0.03 ms, Native aspect ratio: 32:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: White