Zebra 02300BK11045 Thermal Transfer Ribbon - Black - 12 Pack - Thermal Transfer - 12 Pack
Menge
Hersteller Zebra Zebra
Art.Nr. 02300BK11045
   -   + Wunschliste   - oder -   + Produktvergleich   -
Weight (Approximate) 500 g
Additional Information
  • Outer Diameter: 1" (25.4 mm)
  • Inner Core Diameter: 1" (25.4 mm)
Pack Length:
  • 17712" (449884.8 mm)
  • 1476' (450 m)
Package Contents 12 x Ribbon
Compatibility Zebra Label Printer:
  • ZT230
  • ZT411
  • ZT421
  • ZT510
  • ZE500
  • 105SL Plus
Zebra Industrial Printer:
  • S4M
  • ZM400
  • ZM600
  • 105SL
  • 110Xi4
  • 140Xi4
  • 170Xi4
  • 220Xi4
Country of Origin France
Print Color Black
Print Technology Thermal Transfer
Ribbon Length 450 m
Ribbon Width 110 mm