Philips 27B1U5601H - 5000 Series - LED monitor 27B1U5601H/00 - USB - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - speakers - black
Menge
Hersteller Philips Philips
Art.Nr. 27B1U5601H/00
   -   + Wunschliste   - oder -   + Produktvergleich   -
Main Specifications
Product Description Philips 27B1U5601H - 5000 Series - LED monitor - QHD - 27"
Device Type LED-backlit LCD monitor - 27"
Energy Class Class F
KVM Switch USB
Features KVM Switch, Gigabit Ethernet network adapter, USB 3.2 Gen 2 hub, webcam, USB PD 100 Watt
Panel Type IPS
Aspect Ratio 16:9
Native Resolution QHD 2560 x 1440 at 75 Hz
Pixel Pitch 0.2331 mm
Brightness 350 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 / 50000000:1 (dynamic)
Response Time 4 ms (grey-to-grey)
Colour Support 16.7 million colours (8-bit)
Colour Gamut 101% sRGB (CIE 1931), 89% NTSC (CIE 1976)
Input Connectors HDMI, DisplayPort, USB-C
Built-in Ethernet Yes
Audio Input Microphone
Built-in Webcam 5 Megapixel
Display Position Adjustments Height, pivot (rotation), swivel, tilt
Screen Coating Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%