Art.Nr. 27B2G5601/00
   -   + Wunschliste   - oder -   + Produktvergleich   -
Main Specifications
Product Description Philips 27B2G5601 - 5000 Series - LED monitor - QHD - 27"
Device Type LED-backlit LCD monitor - 27"
Energy Label QR Code URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2124128
Energy Class Class C
KVM Switch USB
Adaptive-Sync Technology AMD Adaptive-Sync
Features USB 3.2 Gen 2/USB-C hub
Panel Type IPS
Aspect Ratio 16:9
Native Resolution QHD 2560 x 1440 at 100 Hz
Pixel Pitch 0.2331 mm
Contrast Ratio 1500:1
Colour Support 16.7 million colours (True 8-bit)
Colour Gamut 110% sRGB, 94% NTSC
Input Connectors HDMI, DisplayPort, USB-C
Built-in Ethernet Yes
Display Position Adjustments Height, pivot (rotation), swivel, tilt
Screen Coating Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%
Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
Colour Charcoal, silver
Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) 61.4 cm x 23.5 cm x 54.3 cm
Weight 7.19 kg
Environmental Standards ENERGY STAR Qualified
Main Specifications
Description du produit Philips 27B2G5601 - 5000 Series - écran LED - QHD - 27"
Type de périphérique Écran LCD à rétroéclairage LED - 27"
Code QR du label énergétique URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2124128
Classe énergétique Classe C
Commutateur clavier-écran-souris USB
Technologie Adaptive-Sync AMD Adaptive-Sync
Caractéristiques Concentrateur USB 3.2 de génération 2/USB-C
Type de panneau IPS
Facteur de forme 16:9
Résolution native QHD 2560 x 1440 à 100 Hz
Densité par pixel 0.2331 mm
Rapport de contraste 1500:1
Prise en charge des couleurs 16,7 millions de couleurs (Vrai 8 bits)
Gamme de couleurs 110% sRGB, 94% NTSC
Connecteurs d'entrée HDMI, DisplayPort, USB-C
Ethernet intégré Oui
Réglages de la position de l'écran Hauteur, pivot (rotation), pivotant, inclinaison
Revêtement de l'écran Anti-éblouissement, 3H Hard Coating, Diffusion globale de 25 %
Tension CA 100-240 V (50/60 Hz)
Couleur Charbon, argent
Dimensions (LxPxH) - avec support (position la plus haute) 61.4 cm x 23.5 cm x 54.3 cm
Poids 7.19 kg
Normes environnementales ENERGY STAR
Philips 5000 series 27B2G5601/00. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black