Philips 1000 series 27E1N1100A/00 LED display 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
Menge
Hersteller Philips Philips
Art.Nr. 27E1N1100A/00
   -   + Wunschliste   - oder -   + Produktvergleich   -
Main Specifications
Product Description Philips 27E1N1100A - 1000 Series - LED monitor - Full HD (1080p) - 27"
Device Type LED-backlit LCD monitor - 27"
Energy Class Class D
Adaptive-Sync Technology AMD FreeSync
Panel Type IPS
Aspect Ratio 16:9
Native Resolution Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Pixel Pitch 0.3114 mm
Brightness 250 cd/m²
Contrast Ratio 1300:1
Response Time 4 ms (grey-to-grey), 1 ms (MPRT)
Colour Support 16.7 million colours
Input Connectors HDMI, VGA
Display Position Adjustments Tilt
Screen Coating Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%
Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
Colour Black
Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) 61.7 cm x 21.1 cm x 45.7 cm
Weight 4 kg
Philips 1000 series 27E1N1100A/00. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black