Philips 1000 series 24E1N1100A/00 LED display 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
Menge
Hersteller Philips Philips
Art.Nr. 24E1N1100A/00
   -   + Wunschliste   - oder -   + Produktvergleich   -
Main Specifications
Product Description Philips 24E1N1100A - 1000 Series - LED monitor - Full HD (1080p) - 24"
Device Type LED-backlit LCD monitor - 24"
Energy Class Class D
Adaptive-Sync Technology AMD Adaptive-Sync
Panel Type IPS
Aspect Ratio 16:9
Native Resolution Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Pixel Pitch 0.2745 mm
Brightness 250 cd/m²
Contrast Ratio 1300:1
Response Time 4 ms (grey-to-grey), 1 ms (MPRT)
Colour Support 16.7 million colours
Input Connectors HDMI, VGA
Display Position Adjustments Tilt
Screen Coating Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%
Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
Colour Black
Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) 54.2 cm x 18 cm x 41.7 cm
Weight 2.92 kg
Main Specifications
Description du produit Philips 24E1N1100A - 1000 Series - écran LED - Full HD (1080p) - 24"
Type de périphérique Écran LCD à rétroéclairage LED - 24"
Classe énergétique Classe D
Technologie Adaptive-Sync AMD Adaptive-Sync
Type de panneau IPS
Facteur de forme 16:9
Résolution native Full HD (1080p) 1920 x 1080 à 100 Hz
Densité par pixel 0.2745 mm
Luminosité 250 cd/m²
Rapport de contraste 1300:1
Temps de réponse 4 ms (gris à gris), 1 ms (MPRT)
Prise en charge des couleurs 16,7 millions de couleurs
Connecteurs d'entrée HDMI, VGA
Réglages de la position de l'écran Inclinaison
Revêtement de l'écran Anti-éblouissement, 3H Hard Coating, Diffusion globale de 25 %
Tension CA 100-240 V (50/60 Hz)
Couleur Noir
Dimensions (LxPxH) - avec support (position la plus haute) 54.2 cm x 18 cm x 41.7 cm
Poids 2.92 kg
Philips 1000 series 24E1N1100A/00. Display diagonal: 60.5 cm (23.8"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black