Philips 1000 series 27E1N1600AE/00 computer monitor 68.6 cm (27") 2560 x 1440 pixels Quad HD LCD Black
Menge
Hersteller Philips Philips
Art.Nr. 27E1N1600AE/00
   -   + Wunschliste   - oder -   + Produktvergleich   -
Main Specifications
Product Description Philips 27E1N1600AE - LED monitor - QHD - 27" - HDR
Device Type LED-backlit LCD monitor - 27"
Energy Class Class E
Adaptive-Sync Technology AMD Adaptive-Sync
Panel Type IPS
Aspect Ratio 16:9
Native Resolution QHD 2560 x 1440 at 100 Hz
Pixel Pitch 0.2335 mm
Contrast Ratio 1500:1
Response Time 1 ms (MPRT)
Colour Support 16.7 million colours
Input Connectors HDMI, USB-C
Display Position Adjustments Tilt, height
Screen Coating Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%
Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
Colour Black
Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) 61.7 cm x 22 cm x 48.3 cm
Weight 5.75 kg
Compliant Standards Plug and Play, DDC/CI, RoHS, Mercury-free, BFR-free, PVC-free
Main Specifications
Description du produit Philips 27E1N1600AE - écran LED - QHD - 27" - HDR
Type de périphérique Écran LCD à rétroéclairage LED - 27"
Classe énergétique Classe E
Technologie Adaptive-Sync AMD Adaptive-Sync
Type de panneau IPS
Facteur de forme 16:9
Résolution native QHD 2560 x 1440 à 100 Hz
Densité par pixel 0.2335 mm
Rapport de contraste 1500:1
Temps de réponse 1 ms (MPRT)
Prise en charge des couleurs 16,7 millions de couleurs
Connecteurs d'entrée HDMI, USB-C
Réglages de la position de l'écran Inclinaison, hauteur
Revêtement de l'écran Anti-éblouissement, 3H Hard Coating, Diffusion globale de 25 %
Tension CA 100-240 V (50/60 Hz)
Couleur Noir
Dimensions (LxPxH) - avec support (position la plus haute) 61.7 cm x 22 cm x 48.3 cm
Poids 5.75 kg
Normes de conformité Plug and Play, DDC/CI, RoHS, sans mercure, sans BFR, PVC-free
Philips 1000 series 27E1N1600AE/00. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 2560 x 1440 pixels, HD type: Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black