Philips 1000 series 27E1N1900AE/00 LED display 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LCD Black
Menge
Hersteller Philips Philips
Art.Nr. 27E1N1900AE/00
   -   + Wunschliste   - oder -   + Produktvergleich   -
Main Specifications
Product Description Philips 27E1N1900AE - 1000 Series - LED monitor - 27" - HDR
Device Type LED-backlit LCD monitor - 27"
Energy Class Class F
Panel Type IPS
Aspect Ratio 16:9
Native Resolution 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 at 60 Hz
Pixel Pitch 0.1554 mm
Brightness 350 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1
HDR Capable HDR10
Response Time 4 ms (grey-to-grey)
Colour Support 1.07 billion colors (8-bit + Hi-FRC)
Input Connectors 2xHDMI, USB-C
Display Position Adjustments Tilt, height
Screen Coating Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%
Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
Colour Black
Dimensions (WxDxH) - with stand (highest position) 61.3 cm x 22 cm x 49.2 cm
Weight 5.97 kg
Manufacturer Warranty 3-year limited warranty
Philips 1000 series 27E1N1900AE/00. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LCD, Response time: 4 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub, USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black